Frédéric Jacq
(spev / gajdy)

Po nástupe na slovenskú hudobnú scénu v roku 1997 ako hosť skupiny DNO (rock, reggae, ska) založil Frédéric v roku 1998 skupinu KELTIEG s francúzskymi, anglickými a slovenskými priateľmi. Skupina interpretovala hity, ktoré Frédérica formovali v skorej mladosti (Tri Yann, Alan Stivell, Sonerien Du, …) a ďalšie melódie z keltského sveta. V roku 2004 založil ROC’HANN so svojím priateľom Didierom s cieľom propagovať Bretónsko a piesne námorníckej tradície. V Českej republike hosťoval v skupinách BRAN (bretónska hudba) a DICK O’BRASS (keltský rock). Neskôr založil súbor stredovekých gájd BAGAD BAGDAD. Skladá melódie pre nové skladby ROC’HANN.

Didier Rogasik
(spev)

Spievať o Bretónsku svojím srdcom … pre ostatných … pre úsmevy. Spoluzakladateľom kapely ROC’HANN začiatkom roku 2004 so svojím priateľom Frédéricom je Didier, ktorý píše vlastné skladby, ktoré môžete objaviť v najnovšom albume skupiny Menez Traezh. Paralelne s ROC’HANN založil v októbri 2018 skupinu POURQUOI PAS?, ktorá interpretuje francúzsky pop.

 Linda Lesáková
(flauta)

Ako dcéra profesionálneho hráča na dobro – rezofonickú gitaru, vyrastala Linda obklopená hudbou už od malička. Jej prvým nastrojom bola zobcová flauta, ktorej sa s polu so spevom venovala na základnej umeleckej škole. Prirodzene potom prešla na flautu priečnu, ktorá ju oslovila natoľko, že obor hry na tento nástroj vyštudovala na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Už popri štúdiu začala pôsobiť vo folkových, bluegrassových a worldmusic kapelách KALUMETSTRESSED HEDGEHOG ACOUSTIC FLASH. Členkou kapely ROC’HANN je od roku 2007. Kapela predstavovala jej prvý kontakt s hudbou Bretónska, ktorá sa stala jej srdcovou záležitosťou. Na skúšky a koncerty dochádza Linda z Čiech, kde žije a pracuje.

Michal Kubinec
(bas/kontrabas)

Michal sa začal venovať hudbe už v detstve. Najskôr to bola klasická gitara a neskôr, počas strednej školy, presedlal na basovú gitaru. Prišli prvé kapely a prvé koncerty. Po pár rokoch pod vedením skvelého jazzového hudobníka Eduarda Vizváriho sa začal venovať aj hre na kontrabas. Hral v rôznych hudobných telesách od rockových, jazzových a funky kapiel až po Big Band a orchester. V kapele ROC’HANN hrá takmer od jej vzniku a stále ho to baví.

Nico Lipovský
(gitara)

Stredovekú a renesančnú hudbu začal hrať Nico už v minulom tisícročí v združení ESTAM, ktoré prinášalo atmosféru dávnych dôb. Neskôr hral v skupine KELTIEG, čo je prvá slovenská kapela približujúca poslucháčom keltskú hudobnú kultúru. ŠAFRAN je modifikovaná slovenská ľudová hudba čerpajúca z folklóru regiónu Hornej Nitry, ale aj celého Slovenska a vracia sa späť ku koreňom. Už viac ako dva roky je Nico členom francúzsko-slovenskej skupiny ROC’HANN. Nico je tiež gitaristom kapely POURQUOI PAS?

Zuzana Hanusová
(perkusie, šalmaj, ninera)

Fascinujú ju historické nástroje a perkusie, ktoré sa zachovali vo folklóre okolo sveta. Prvou perkusiou boli pre ňu africké basové bubny dundun, Zuzanin život však najviac ovplyvnil rámový bubon bodhrán. Počas strednej školy hrávala v kapele interpretujúcej tradičnú írsku hudbu. Dochádzala do Bratislavy na Irish sessions ktoré organizovali hudobníci zo skupiny KELTIEG kde stretla ľudí ktorí ju inšpirovali a formovali.
Našla veľkú záľubu v doprevádzaní hráčov na gajdy, čo jej bolo umožnené v skupine SPOJENÉ HUKY SLOVENSKA. V roku 2013 spolu s priateľmi založili kapelu PÁNI ČASU, ktorá spracováva slovenské tradičné, írske a stredoveké melódie. V kapele ROC’HANN pár krát hosťovala, neskôr jej navrhli byť členom kapely.

Tajana Hevesi
(husle)

Tajana hrá na husliach od svojich šiestich rokov. Odmalička sa so súrodencami aj s rodičmi rada venovala komornej hudbe, spočiatku najmä klasickej. So stredovekou hudbou a world music sa ako huslistka a speváčka stretla v šermiarskom prostredí, je spoluzakladateľkou kapely MUSICA URSUSICA. Asi od roku 2012 je fanúšičkou skupiny ROC’HANN a v roku 2020 sa stala aj jej novou huslistkou.

Jakub Bebej
(gajdy, píšťalky)

Jakub začal svoju hudobnú púť na husliach. Po vzore svojich súrodencov sa aj on pustil do ľudovej hudby. Na strednej škole vo FS ORAVAN (Nižná) a na vysokej škole vo FS POĽANA (Zvolen). Tu sa mu už do rúk dostala viola, no okrem nej začal objavovať aj čaro píšťal a gájd.
Po ukončení štúdia na univerzite si ho našla partia troch talentovaných muzikantov a prijali ho medzi seba do kapely STRIGÔŇ. Tu už do zbierky nástrojov pribudla vysnívaná ninera. V Strigôni pôsobil do mája 2022. Po krátkom odpočinku ho v septembri toho istého roku privítala kapela ROC’HANN.