Frédéric Jacq
(spev / gajdy)

Po nástupe na slovenskú hudobnú scénu v roku 1997 ako hosť skupiny DNO (rock, reggae, ska) založil Frédéric v roku 1998 skupinu KELTIEG s francúzskymi, anglickými a slovenskými priateľmi. Skupina interpretovala hity, ktoré Frédérica formovali v skorej mladosti (Tri Yann, Alan Stivell, Sonerien Du, …) a ďalšie melódie z keltského sveta. V roku 2004 založil ROC’HANN so svojím priateľom Didierom s cieľom propagovať Bretónsko a piesne námorníckej tradície. V Českej republike hosťoval v skupinách BRAN (bretónska hudba) a DICK O’BRASS (keltský rock). Neskôr založil súbor stredovekých gájd BAGAD BAGDAD. Skladá melódie pre nové skladby ROC’HANN.

Didier Rogasik
(spev)

Spievať o Bretónsku svojím srdcom … pre ostatných … pre úsmevy. Spoluzakladateľom kapely ROC’HANN začiatkom roku 2004 so svojím priateľom Frédéricom je Didier, ktorý píše vlastné skladby, ktoré môžete objaviť v najnovšom albume skupiny Menez Traezh. Paralelne s ROC’HANN založil v októbri 2018 skupinu POURQUOI PAS?, ktorá interpretuje francúzsky pop.

 Linda Lesáková
(flauta)

Ako dcéra profesionálneho hráča na dobro – rezofonickú gitaru, vyrastala Linda obklopená hudbou už od malička. Jej prvým nastrojom bola zobcová flauta, ktorej sa s polu so spevom venovala na základnej umeleckej škole. Prirodzene potom prešla na flautu priečnu, ktorá ju oslovila natoľko, že obor hry na tento nástroj vyštudovala na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Už popri štúdiu začala pôsobiť vo folkových, bluegrassových a worldmusic kapelách KALUMETSTRESSED HEDGEHOG ACOUSTIC FLASH. Členkou kapely ROC’HANN je od roku 2007. Kapela predstavovala jej prvý kontakt s hudbou Bretónska, ktorá sa stala jej srdcovou záležitosťou. Na skúšky a koncerty dochádza Linda z Čiech, kde žije a pracuje.

Michal Kubinec
(bas/kontrabas)

Michal sa začal venovať hudbe už v detstve. Najskôr to bola klasická gitara a neskôr, počas strednej školy, presedlal na basovú gitaru. Prišli prvé kapely a prvé koncerty. Po pár rokoch pod vedením skvelého jazzového hudobníka Eduarda Vizváriho sa začal venovať aj hre na kontrabas. Hral v rôznych hudobných telesách od rockových, jazzových a funky kapiel až po Big Band a orchester. V kapele ROC’HANN hrá takmer od jej vzniku a stále ho to baví.

Nico Lipovský
(gitara)

Stredovekú a renesančnú hudbu začal hrať Nico už v minulom tisícročí v združení ESTAM, ktoré prinášalo atmosféru dávnych dôb. Neskôr hral v skupine KELTIEG, čo je prvá slovenská kapela približujúca poslucháčom keltskú hudobnú kultúru. ŠAFRAN je modifikovaná slovenská ľudová hudba čerpajúca z folklóru regiónu Hornej Nitry, ale aj celého Slovenska a vracia sa späť ku koreňom. Už viac ako dva roky je Nico členom francúzsko-slovenskej skupiny ROC’HANN. Nico je tiež gitaristom kapely POURQUOI PAS?

Zuzana Hanusová
(perkusie, šalmaj)

Fascinujú ju historické nástroje a perkusie, ktoré sa zachovali vo folklóre okolo sveta. Prvou perkusiou boli pre ňu africké basové bubny dundun, Zuzanin život však najviac ovplyvnil rámový bubon bodhrán. Počas strednej školy hrávala v kapele interpretujúcej tradičnú írsku hudbu. Dochádzala do Bratislavy na Irish sessions ktoré organizovali hudobníci zo skupiny KELTIEG kde stretla ľudí ktorí ju inšpirovali a formovali.
Našla veľkú záľubu v doprevádzaní hráčov na gajdy, čo jej bolo umožnené v skupine SPOJENÉ HUKY SLOVENSKA. V roku 2013 spolu s priateľmi založili kapelu PÁNI ČASU, ktorá spracováva slovenské tradičné, írske a stredoveké melódie. V kapele ROC’HANN pár krát hosťovala, neskôr jej navrhli byť členom kapely.

Tajana Hevesi
(husle)

Tajana hrá na husliach od svojich šiestich rokov. Odmalička sa so súrodencami aj s rodičmi rada venovala komornej hudbe, spočiatku najmä klasickej. So stredovekou hudbou a world music sa ako huslistka a speváčka stretla v šermiarskom prostredí, je spoluzakladateľkou kapely MUSICA URSUSICA. Asi od roku 2012 je fanúšičkou skupiny ROC’HANN a v roku 2020 sa stala aj jej novou huslistkou.