Frédéric Jacq
(spev / gajdy)

Po nástupe na slovenskú hudobnú scénu v roku 1997 ako hosť skupiny DNO (rock, reggae, ska) založil v roku 1998 skupinu KELTIEG s francúzskymi, anglickými a slovenskými priateľmi. Skupina interpretovala hity, ktoré Frédérica formovali v skorej mladosti (Tri Yann, Alan Stivell, Sonerien Du, …) a ďalšie melódie z keltského sveta. V roku 2004 založil ROC’HANN so svojím priateľom Didierom s cieľom propagovať Bretónsko a piesne námorníckej tradície. V Českej republike hosťoval v skupinách BRAN (bretónska hudba) a DICK O’BRASS (keltský rock). Neskôr založil súbor stredovekých gajd BAGAD BAGDAD.

Didier Rogasik
(spev)

Chanter …
chanter avec le cœur …
chanter la Bretagne …
pour les autres …
depuis plus de 15 ans

 Linda Lesáková
(flauta)

Ako dcéra profesionálneho hráča na dobro – rezofonickú gitaru, vyrastala Linda obklopená hudbou už od malička. Jej prvý nastroj bola zobcová flauta, ktorej sa s polu so spevom venovala na základnej umeleckej škole. Prirodzene potom prešla na flautu priečnu, ktorá ju oslovila natoľko, že obor hry na tento nástroj vyštudovala na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Už popri štúdiu začala pôsobiť vo folkových, bluegrassových a worldmusic kapelách Kalumet, Stressed Hedgehog a Acoustic Flash. Členkou kapely Roc’hann je od roku 2007. Kapela predstavovala jej prvý kontakt s hudbou Bretónska, ktorá sa stala jej srdcovou záležitosťou. Na skúšky a koncerty dochádza Linda z Čiech, kde žije a pracuje.

Michal Kubinec
(bas/kontrabas)

Nico Lipovský
(gitara)

Stredovekú a renesančnú hudbu začal hrať Nico už v minulom tisícročí v združení ESTAM, ktoré prinášalo atmosféru dávnych dôb. Neskôr hral v skupine KELTIEG, čo je prvá slovenská kapela približujúca poslucháčom keltskú hudobnú kultúru. ŠAFRAN je modifikovaná slovenská ľudová hudba čerpajúca z folklóru regiónu Hornej Nitry, ale aj celého Slovenska a vracia sa späť ku koreňom. Už viac ako dva roky je Nico členom francúzsko-slovenskej skupiny ROC’HANN.

Zuzana Hanusová
(perkusie, šalmaj)